beşinci fatih terim dönemi - idman sözlük
21 haziran 2021 pazartesi günü itibariyle başlayacak olan fatih terim'in 5. defa galatasaray'ın teknik direktörü olması olayıdır. 19 haziran 2021 galatasaray spor kulübü seçim genel kurul toplantısı sonucunda galatasaray spor kulübü'nün 38. başkanı seçilen burak elmas, belki de kendisine taraftarlarca duyulan büyük sevginin en önemli nedeni olan teknik direktör fatih terim'i takımın başında tutma vaatini 20 haziran 2021 tarihinde attığı tweet ile yerine getireceğini gösterdi. burak elmas'ın ifadeleri şöyle:

"hocamızla görüştük, yarın sabah takımının başında, evimiz florya'da idmanlara(*) başlayacak. galatasaray'ın teknik direktörü galatasaraylı fatih terim'dir.
mazbata, mukavele, ve seremoni ile kaybedecek 1 dakikamız bile yok. yapacak çok işimiz var ve #birlikteçokşeybaşaracağız."


bu konuyla ilgili bir totem de var. galatasaraylı bazı taraftarların söylediğine göre tek sayılı dönemlerde fatih terim daha başarılı oluyor. bunu destekleyen argümanları da birinci fatih terim döneminde galatasaray'ın avrupa şampiyonu olması, başarısız geçen ikinci fatih terim dönemi, avrupa'da ve türkiye süper ligi'nde ciddi başarılara ulaşılan hatta uefa şampiyonlar ligi'nde çeyrek finale kalma başarısının gösterildiği üçüncü fatih terim dönemi ve ilk 2 sezon dışında ligde bile başarı gösteremeyen galatasaray'ın olduğu dördüncü fatih terim dönemi. bakalım beşinci fatih terim dönemi nasıl olacak. dördüncü fatih terim dönemi ile ilgili istatistikleri toparladığım entry: #379

burak elmas'ın attığı tweet: twitter


galatasaray'ın attığı tweet: twitter


fatih terim'in attığı tweet: twitter